Yüzyılın Hastalığı Kanserin Belirtilerini Kendiniz Bulabileceğinizi Biliyor muydunuz ?

0
766

Tüm dünyada kanser vakalarında bir yükseliş var. Ve bu hastalıkla ilgili en korkunç şey, “sessiz bir katil” dediğimiz gerçeğidir – çoğu durumda, vücudunuz ve bağışıklık sisteminiz aniden çökene kadar ağrı veya başka belirtiler hissetmezsiniz. ne yazık ki, çok geç.Ancak, kanserin erken belirtilerini kendi el ve bileklerinizi kolayca inceleyerek belirleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Şişmiş eller

Kanserin erken bir belirtisi olabilir, çünkü kanser vücudun her yerinde şişebilir ve şişebilir ve bu şişlikler değişkenlik gösterebilir ve yerleri değiştirebilir. Bir önleme olarak, doktorunuzla iletişim kurmak daha iyidir.

Elinde kuru çatlaklar:Bir marangoz veya inşaat işçisi değilseniz veya elinizi çatlatmak için başka bir nedeniniz yoksa, kanserin erken bir işareti olabilir. Özellikle kuru cilt ve çatlaklar ellerin arka kısmında tezahür ediyorsa ve renksiz görünen yerler varsa.

Elinde ağrı:Ellerinizdeki bileklerinizde ve kemiklerinizde herhangi bir sebep olmadan acı hissederseniz, doktorlara ikinci bir görüş almak isteyebilirsiniz.

El sıkışırken ve uyuşan parmaklarda:Kanser sıklıkla kötü dolaşımın nedeni olabilir ve parmaklar ve eller kalpten en uzaktaki organlardan biri olduğu için önce acı çekebilirler. Sıkıntılı hissetmek ve soğuk algınlığı ve hatta uyuşuk parmaklara sahip olmak da kanserin erken bir işareti olabilir.Bunlara paralel olarak, her zaman yorgunluk hissedersiniz, sebepsiz yere tahriş eder, sadece kaybolmayacak ve kilo kaybı yaşayan bir öksürük hissederseniz, kesinlikle bir onkoloğa randevu almalısınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here