Yüz Yıkandıktan Sonra Havluyla Kurutulur Mu?

0
1417

Evinizdeki tuvaletin,en mikrop yüklü eşya olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ama öyle değil.Aslında,en çok bakteri barındıran havlularınızdır ve onları yüzünüzü silmek için kullanıyorsanız, cildinize zarar veriyor olabilirsiniz. Yüzünüzü havluyla kurutmak en mantıklısı gibi görünse de aslında yarardan çok zarar verebilir.Bu araştırmayı yaptıktan sonra havluları atmayı ciddi anlamda düşünüyorum.Ve bunun yerine ne kullanacağınızı merak ediyorsanız yazının sonunda sizler için hazırladığımız yazıya göz atmayı unutmayın.

1. Sivilce yapabilir.Vücudunuzu kurutmak için kullandığınız havluyla yüzünüzü kurulamak, cildinize düşündüğünüzden daha fazla zarar verebilir. Havlular büyük bakteri tuzaklarıdır ve genellikle onları havanın nemli olduğu banyoda sakladığımız için bakterilerin büyümesi için mükemmel ortamı oluştururuz. Havluyu yüzünüze sürdüğünüzde, tüm bu bakterileri doğrudan cildinize taşırsınız, bu da sonunda sivilcelere ve tıkanmış gözeneklere yol açabilir. Yüzünüz için vücudunuzdan ayrı bir havlu kullanıyor olsanız bile, muhtemelen onu her gün yıkamıyorsunuzdur ve istenmeyen bakteriler yine de cildinize ulaşabilir.

2. Cildiniz daha hızlı yaşlanabilir.Banyo havluları yüzünüz için çok pürüzlüdür ve bunları kullanmak cildinizde küçük yırtıklar oluşturarak onu enfeksiyonlara ve kırışıklara karşı savunmasız hale getirebilir. Havluları ne kadar çok yıkarsanız, kumaş o kadar kırılgan hale gelir ve yarattıkları sürtünme cildiniz için çok fazla kötü hale gelir.

3. Cilt bakım ürünlerinin etkinliğini azaltır.Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurutmak doğal bir şey gibi görünse de, gerçekte uyguladığınız ürünlerin cildinize fayda sağlamasını engeller. Yüzünüze sürdüğünüz nemlendirici, yüzeyindeki tüm su buharlaşmadan önce cilde daha iyi nüfuz eder. Eğer havluyla kurutmazsanız, cilt bakım ürünlerinizin cildinizin genç ve parlak görünmesi için ihtiyaç duyduğu nemi tutmasını sağlar.4. Cildinizi tahriş edebilir.Hassas bir cildiniz varsa, yüzünüzü kurutmak için havlu kullanmak iyi bir seçenek değildir. Çoğu havlu kumaşı cilt üzerinde çok sert olabileceğinden, yüzünüzü bunlarla silmek ciltte kızarıklık ve tahrişe neden olabilir.

5. Cildinizi yağlı hale getirebilir.Çelişkili gelebilir, ancak cildinizi kurutmak aslında onu daha yağlı hale getirebilir. Sert havlular cildinizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu doğal yağları uzaklaştırabileceğinden, cilt yüzeyinin altındaki yağ bezlerinin kuruluğu dengelemek için daha fazla yağ üretmesi gerekecek ve bu da aşırı yağlı cilt ile sonuçlanacaktır.Yüzünüzü havlu olmadan nasıl kurutursunuz:Yüzünüzü havluyla kurulamak yerine havanın doğal kurutma işini yapmasına izin verin. Havanın cildinizi kurutması, cildiniz için daha hijyenik ve naziktir ayrıca yüzünüzü bir havluyla silmekten daha fazla zaman gerektirse de, cildiniz bunun için size teşekkür edecektir.Yüzünüzü her zamanki gibi yıkayın.Cildinizin doğal olarak kurumasına izin verin.En sevdiğiniz nemlendiriciyi uygulayın


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here