Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

0
437

Yoğurt ile yapılan yoğurt diyeti, yoğurt tüketimine dayalı, 7 günde 7 kilo verdiren şok diyetlerdendir. Yoğurt aynı zamanda ikinci beyin olarak açıklanan bağırsakların rahat çalışması metabozlizmanın hızlandırılması için en etkili besinlerden bir tanesidir.Düşük kalorili olan yoğurdun 100 gramında 58 kalori bulunur. Bu özelliği ve besleyici yapısı, çabuk kilo vermeye yardımcı olur. 7 günde 7 kilo diyetinde menü bulunmamaktadır, bu diyette sadece tüketilmesi gereken besinler verilir ki, bu da diyet yapmanızı kolaylaştırır. İzin verilen besinleri gün boyu tüketerek beslenmeye izin vardır.Bu vereceğimiz diyeti ya da herhangi bir yapacağınız diyeti doktorunuza danışmadan asla yapmayınız. Herkesin bünyesi, ihtiyacı, rahatsızlığı ve derecesi, alerji gibi durumları farklı olabileceğinden kişi kendine göre diyet programı uygulamalıdır.

7 günde 7 kilo verdiren yoğurt diyet listesi

Yoğurt diyetinin 1. günü

6 su bardağı ile 5 haşlama patates

Yoğurt diyetinin 2. günü

6 su bardağı ile 200 gram haşlama tavuk eti

Yoğurt diyetinin 3. günü

6 su bardağı ile 200 gram dana eti

dana haşlama hem besleyici hem de düşük kalorili olması açısından besleyici bir menüdür

Yoğurt diyetinin 4. günü

6 su bardağı yoğurt ile 200 gram balık

Yoğurt diyetinin 5. günü

6 su bardağı yoğurt ile doyana kadar sebze ve meyve (üzüm ve muz hariç) (meyveler ile yoğurdu bir arada tüketmemek gereklidir ve yeme zamanlarına aralık verilmelidir.

Yoğurt diyetinin 6. günü

1 kilo yoğurt

Yoğurt diyetinin 7. günü

1 kilo yoğurt

Diyet yaparken mümkünse evde kendimizin yaptığı yoğurdu tüketmek, diyet yapan yapmayan herkese çok fayda verecektir.  Diyet yapılan zaman diliminde de kahvaltıda yoğurt ile başlamak ve öğle ve akşam yemeklerinde de et ve haşlama patates tüketmek tavsiye edilir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here