Vücudunuzu Nikotinden Temizleyen Süper Besinler

0
1243

Sigara kullanımının zararlarını bildiğiniz halde bir türlü bırakamıyor musunuz? O halde sigaranın vücudunuza verdiği zararları minimize etmenize yardımcı olmamıza izin verin.Sigaranın dumanının içerisinde; toksik ve kanserojen olan 4800’den fazla bileşen bulunmaktadır. Sigara dumanını soluduğunuz zaman bu toksinler akciğerler vasıtasıyla emilir ve vücudun tüm noktalarına yayılır. Sigara kullanmak, kalp sorunlarına, solunum sistemi sorunlarına ve kanser gibi önüne geçilemeyen birtakım hastalıklara neden olabilir.

Sigarayı bırakmaya karar verdiniz. Fakat, nasıl yapacağınızı ve size neyin yardımı dokunacağını bilmiyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz!Sizin için hazırladığımız bu makale, sigarayı bırakırken destek alabileceğiniz ve vücudunuzdan nikotini atmanıza yardımcı olacak besinleri öğrenmenize yardımcı olacak.

Kivi

nikotin düşmanı

Nikotinin vücuttan atılmasını sağlar.

Zencefil

akciğer dostu zencefil

Sigara içme isteğini azaltır ve akciğerlerin temizlenmesine katkı sağlar.

Havuç suyu

havuç suyu

Nikotinin vücudunuzda kalma süresinin 3 gün olduğunu biliyor muydunuz? Nikotinin neden olabileceği zararlı etkilerden korunmak için havuç suyu tüketebilirsiniz.

Isırgan otu

Bol miktarda demir içerir. Ayrıca temizleyici maddeler de içerir.

Su

Vücudunuzdan toksinlerin atılması için oldukça yararlıdır. Vücudunuzu susuz bırakmamaya özen göstermelisiniz; eğer susuz kalırsanız cildiniz yenilenmez ve nikotinin etkileri daha belirgin hale gelir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here