Murat Yol isterse…

0
230

Murat Yol isterse Temel, yıllar sonra gurbette çalışıp biriktirdiği parayla elden düşme bir Hacı Murat alır. Arabasıyla memlekete doğru yola çıkar. Lakin bir süre sonra arabası yolda arıza yapar. Yolun kenarına çeker, motor kaputunu açar, ne olduğunu anlamaya çalışıp öylece bakarken, yanına bir Ferrari yanaşır ve,

Hayırdır hemşerim, arabanın nesi var? İstersen senin arabayı benimkine bağlayalım, çekeyim ilk tamirci 50 km ilerideli kasabada var,Temel bu teklife çok sevinir. Arabasını çeki halatı ile Ferrarinin arkasına bağlarlar. Ferrarinin sahibi genç uyararak der ki;

“Ben hız yapmayı çok severim. Eğer dalıpta aşırı hız yaparsam, sen selektör yap beni uyar, tamam mı?” Temel ; “Tamam” der ve yola koyulurlar. Bir süre sonra Ferrari gaza basmaya başlar, 80 100 120 derken, Murat124 arkadan selektör yapar.Ferrari durumu anımsar ve yavaşlar, bir sure sonra Ferrari yeniden gaza basar, 80 100 120 150… Temel yeniden selektör ve yeniden anımsatır. Ferrari yavaşlar.Yolda bu şekilde birkaç km ilerledikten sonra bir kavşaktaki kırmızı ışıkta dururlar. Derken bir Lamborghini lambalarda bekleyen Ferrariye yaklaşır; “Kapışalım mı?”

Ferrarici genç dayanamaz, hemen yanıtlar; “Nesine?” “İlerideki kasananın girişindeki benzinliğe ikinci varan, ilk varanın deposunu doldurur.Ferrarici hemen onaylar ve yarışa başlarlar. 120, 140, 180, 220 deken 220-250, 220-250 gitmeye devam ederlerken Ferraricinin aklında ne arkadaki Temel ne de sellektör kalmıştır.O arada trafiği denetleyen helikopterdeki görevli polis, genel merkeze bilgi vermektedir:
“Amirim, bulunduğumuz güzergahtaki kasabanın kuzeyindeki yolda trafik güvenliği tehdit altında. 3 araç yarış yapıyor.

Ferrari ile Lamborghini saatte 250 km hızla yan yana gidiyorlar, arkadan da Murat 124 onları geçmek için 10 dakikadır selektör yapıp yol istiyor.Bu hikayeyi beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın! Daha fazlası için ise haber sayfamızı takibe alabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here