KİMİNLE EVLİ?

0
483

KİMİNLE EVLİ? Mahkemede hakim, Temel’e sormuş:Kiminle evlisin?Bizum kariylan! Hakim sinirlenmiş:Eee, herhalde, sen hiç erkekle evlenen duydun mu? Duydum tabi, nasıl duymadum!Kimmiş? der hakim Temel’de;Bizum kari.NESİ VAR? Temel, eczane açar. İlk müsterisi gelir: -Bana bir sinek ilaci verir misiniz?
Temel: -Tabii, sineğunuzun nesi var?BAS GAZA Tırcı Dursun’la muavin Temel, kamyonlarına altı metre yüksekliğinde mal yüklemiş giderlerken, birden bir tünel ve önünde bir uyarı işareti görürler:Azami yükseklik 4,5 metre” Muavin Temel, etrafa dikkatlice baktıktan sonra Dursun’a döner: -Bas gaza usta! Etrafta polis molis yok…

ŞİMDİ GELDİM Temel, bir binanın altıncı katından düşer. Hemen etrafına bir kalabalık toplanır. Yoldan geçen biri kalabalığı yararak, yaralı Temel’in üzerine eğilip sorar: -Ne oldu? Temel, zorlukla: -Vallahi bilmeyrum. Ben de şimdi celdum.ÜSTÜNE ETME Temel, Almanya’dan gelen arakadası Dursun’u lokantaya götürür. Garsona: -Baa bi kuru fasulye, pilav, üstüne de et, der. Dursun: -Baa da aynısından, ama üstüne etme!

PİJAMA Birgün Temel dursun’a misfirliğe gitmiş ve aniden bastıran şiddetli yağmur Temel’i zor durumda bırakmış. Dursun, Temel’e :Temel ,sen bu yağmurda bir yere gidemezsun, pu gece pizde yatarsun. Temel:Olur, bu gece burdayum” der ve Temel Dursun’nun olmadığı vakit ortadan kaybolur. Aradan zaman geçer ve kapı çalınır. Dursun bakar ki gelen Temel. Ula Temel, nereye cittun.?Eve pijamami almaya cittum da.Murat Yol isterse Temel, yıllar sonra gurbette çalışıp biriktirdiği parayla elden düşme bir Hacı Murat alır. Arabasıyla memlekete doğru yola çıkar. Lakin bir süre sonra arabası yolda arıza yapar. Yolun kenarına çeker, motor kaputunu açar, ne olduğunu anlamaya çalışıp öylece bakarken, yanına bir Ferrari yanaşır ve,

Hayırdır hemşerim, arabanın nesi var? İstersen senin arabayı benimkine bağlayalım, çekeyim ilk tamirci 50 km ilerideli kasabada var Temel bu teklife çok sevinir. Arabasını çeki halatı ile Ferrarinin arkasına bağlarlar. Ferrarinin sahibi genç uyararak der ki;Ben hız yapmayı çok severim. Eğer dalıpta aşırı hız yaparsam, sen selektör yap beni uyar, tamam mı? Temel ; Tamam der ve yola koyulurlar. Bir süre sonra Ferrari gaza basmaya başlar, 80 100 120 derken, Murat124 arkadan selektör yapar.

Ferrari durumu anımsar ve yavaşlar, bir sure sonra Ferrari yeniden gaza basar, 80 100 120 150 Temel yeniden selektör ve yeniden anımsatır. Ferrari yavaşlar.Yolda bu şekilde birkaç km ilerledikten sonra bir kavşaktaki kırmızı ışıkta dururlar. Derken bir Lamborghini lambalarda bekleyen Ferrariye yaklaşır; “Kapışalım mı?”Ferrarici genç dayanamaz, hemen yanıtlar; “Nesine?” “İlerideki kasananın girişindeki benzinliğe ikinci varan, ilk varanın deposunu doldurur.”

Ferrarici hemen onaylar ve yarışa başlarlar. 120, 140, 180, 220 deken 220-250, 220-250 gitmeye devam ederlerken Ferraricinin aklında ne arkadaki Temel ne de sellektör kalmıştır.O arada trafiği denetleyen helikopterdeki görevli polis, genel merkeze bilgi vermektedir: “Amirim, bulunduğumuz güzergahtaki kasabanın kuzeyindeki yolda trafik güvenliği tehdit altında. 3 araç yarış yapıyor.Ferrari ile Lamborghini saatte 250 km hızla yan yana gidiyorlar, arkadan da Murat 124 onları geçmek için 10 dakikadır selektör yapıp yol istiyor.”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here