Karı koca birlikte hafta sonu tatiline çıkmaya karar verirler

0
237

Karı koca birlikte hafta sonu tatiline çıkmaya karar verirler. Hafta sonunu şöyle sessiz sakin doğayla baş başa geçirelim derler. Gittikleri yerleşim yerlerinden uzak orman içi harika bir göl kenarında kamp kurarlar.Tatillerinin ilk gününün akşam üzeri göl kenarında mangal yakıp nefis bir yemek yeyip tabiatın tadını çıkarırlar, mis gibi çaylarını demleyip manzara eşliğinde gece yarısına kadar sohbet ederler. Vakit iyice ilerleyince çadırlarında uyumaya geçerler.Bir kaç saat sonra kadın yüzünde hissettiği rüzgarın ürpertisiyle uyanır. Hemen yanında uyuyan kocasını da uyandırır. Adam uyku sersemliği ile “Hayatım ne oldu?

Bir şey mi var? Neden beni uyandırdın?” diye sorar hanımına. O da yattığı yerden doğrulmuş gayet sakin bir şekilde; “ Önce yukarıya bak, sonra bana ne gördüğünü söyle” deyince,Adam, hanımının bu sözleriyle kafasını çevirir ve gökyüzüne bakar ve;“Allah aşkına bunun için mi uyandırdın beni? Baktım işte. Bir sürü yıldız görüyorum ışıl ışıl parlayan milyonlarca yıldız. Bütün akşam yatana kadar yıldızları seyrettik zaten” der.Kadın tekrar sorar. Peki, bunlar sana neyi hatırlatıyor, bunları görünce ne anlıyorsun?” Artık iyice uykusu kaçan adam, biraz düşünür cevap verir: “Galaksilerin, yıldızların, gezegenlerin varlığını çıplak gözle görüyorum.

Yıldızların durumuna bakarak saatin 3 civarı olduğunu görüyorum. Yine yıldızların konumuna bakarak ayaklarımızı uzattığımız tarafın kuzey olduğunu. Ay ışığının gölün üzerine ne kadar güzel yansıdığını görüyorum.Havanın bulutsuz, ve de gayet açık olduğunu görüyorum. Şimdi ben sana soruyorum beklediğin cevapları aldın mı? Gecenin bu vaktinde niye sordun bunları bana?Kadın tekrar sorar “be adam bütün bunları çadırın içindeyken nasıl görüyorsun? Hâlâ uyanamadın mı, düşmedi mi jeton? Çadır gitmiş çadır. Ne varsa çalmışlar kaldık burada, yorgan yatak meydanda.” Maalesef, insan bazen burnunun ucundakini göremiyor demek ki.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here