Evinizde Gördüğünüz Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz?

0
5603

Örümcekleri gördüğümüz zaman verilen ilk tepki bir an önce öldürüp evin dışına çıkarmaktır.Fakat unutmayın! Örümcekler doğal yaşam döngüsünün bir parçası ve inanmayacaksınız ama insanlar için çok faydalı görevleri var.

Örümceklerin insanlara faydaları neler?

Evlerde karşılaşılan birçok örümcek türü aslında yaşayanlar için bir tehlike oluşturmaz. Bu tarz örümcekler, başka örümcekleri ve böcekleri de yer.

Örümceklerin avcı olduğu bilinen bir gerçektir. Ağlarına takılan tüm canlıları yerler! Hastalık taşısalar bile… Afrika kıtasında sivrisineklerin taşıdığı mikroplara karşıinsanlara örümcekler yardım eder. Bu da onların insan sağlığı konusunda ne kadar önemli bir rol üstlendiklerinin en açık delilidir.

Örümcekler genelde ağ kurar ve bekler, gezen bir örümcek görürseniz muhtemelen kendisi için uygun ortamı arıyor bulduğunda ise ağını örecektir.

Örümcek gördüğümüz zaman ne yapmalıyız?

Örümceği gördüğünüz zaman öldürmektense dışarıya atıp yaşamasına izin verin. Kim bilir, sizin dışarı bıraktığınız o örümcek belki bir çocuğu zehirlemeye çalışan keneyi ağlarına alıp bu kötü hadisenin oluşmasına engel olacaktır.Örümcek korkusu olanlar için aşağıdaki video fobilerini yenmeye bir nebze yardımcı olabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here