OKUMAYAN ÇOK ŞEY KAYBEDER! MUTLAKA OKUYUN!

0
142

Vaktiyle Birbirini Çok Seven İki Kardeş Varmış. Büyüğü Halil. Küçüğü ise İbrahim Halil, evli çocuklu.İbrahim ise bekârmış,Ortak bir tarlaları varmış iki kardeşin Ne mahsul çıkarsa, iki pay ederlermiş. Bununla geçinip giderlermiş Bir yıl, yine harman yapmışlar buğdayı.İkiye ayırmışlar. İş kalmış taşımaya. Halil, bir teklif yapmış: İbrahim kardeşim; Ben gidip çuvalları getireyim. Sen buğdayı bekle.

Peki, abi demiş İbrahim Ve Halil gitmiş çuval getirmeye O gidince, düşünmüş İbrahim: Abim evli, çocuklu. Daha çok buğday lazım onun evine

Böyle demiş ve Kendi payından bir miktar atmış onunkine Az sonra Halil çıkagelmiş. Haydi İbrahim. De miş, önce sen doldur da taşı ambara.Peki abi. İbrahim, kendi yığınından bir çuval doldurup düşer yola. O gidince, Halil düşünür bu defa: Der ki: Çok şükür, ben evliyim, kurulu bir düzenim de var.Ama kardeşim bekâr. O daha çalışıp, para biriktirecek. Ev kurup evlenecek. Böyle düşünerek, Kendi payından atar onunkine birkaç kürek.

Velhasıl, biri gittiğinde, öbürü, kendi payından atar onunkine. Bu, böyle sürüp gider. Ama birbirlerinden habersizdirler. Nihayet akşam olur.Karanlık basar. Görürler ki, bitmiyor buğdaylar. Hatta azalmıyor bile. Hak teala bu hali çok beğenir. Buğdaylarına bir bereket verir, bir bereket verir ki,Günlerce taşır iki kardeş, bitiremezler. Şaşarlar bu işe Aksine çoğalır buğdayları. Dolar taşar ambarları.Bugün “Bereket” denilince, bu kardeşler akla gelir. Bu bereketin adı: Halil İbrahim bereketidir .

OKUDUYSAN ve BEĞENDİYSEN BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞIR MISIN? ALLAH EVİNİZDEN VE KESENİZDEN HALİL İBRAHİM BEREKETİNİ EKSİK ETMESİN.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here